marsruts Kepa

     Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas, izbaudīt Latgales ēdienus.
 
Garums - 64 km.
 
Maršruta gaita - Dagda – Asūne – Neikšāni -Porečje - Svarinci – Dagda
 

Nosaukums

Ķepa

Veids

Velo/auto maršruts

Garums

64 km

Pārvietošanās veids

Velo, auto

Ilgums

Veicams:

- ar velo divās dienās (izvēloties nakšņošanu kādā no tūrisma mītnēm);

- ar auto vienā dienā.

Ieteicamais laiks

Veicams jebkurā gada laikā, ieteicamais vasaras mēneši

Maršruta gaita

Dagda – Asūne – Neikšāni -Porečje - Svarinci – Dagda

Sākums

Dagdas TIC, Skolas ielā 6

Beigu punkts

Dagda

Alternatīva

Maršrutu var veikt arī pretējā virzienā vai sākt no jebkuras citas vietas

Der zināt

Maršruts veicams pēc individuālas saskaņošanas, iekļaujot visus maršruta objektus, vai pēc izvēles, dažus izņemot no tā. Maršruta ietverto objektu apmeklējuma dienu un laiku iepriekš jāpiesaka individuāli katrā objektā, vai griežoties Dagdas Tūrisma informācijas centrā, kura darbinieki saskaņos vēlama maršruta veikšanas dienu un laiku, atbilstoši pieprasījuma.

Apraksts

 

Maršruta gaitā var piedzīvot un sajust Latgales vērtības – klusums, miers, Latgales ainava ar maz pārveidotu dabu “zilo ezeru zemē”, Latgaliešu tradīcijas, izbaudīt Latgales ēdienus.

 

Maršruta objekti

 

Objektu apmeklējumam lūgums iepriekš pieteikties

Krucifikss

Krucifikss - krustā sistā Kristus tēls kā sakrālās tēlniecības forma kristīgajā pasaulē, Romas Katoļu baznīcas ietekmes sfērā. Krucifikss – katoliskās Latgales simbols, novada ainavas neatņemama sastāvdaļa un savdabīgs mākslas darbs. Krucifiksu formas var būt visdažādākās, no miniatūrām figūriņā, ko ticīgie karina kaklā vai pie rožukroņa, lielākām dzīvojamās vai sakrālās telpās pie sienas karināmām figūrām, līdz monumentāliem uzstādījumiem brīvā dabā. Latvijā vienīgais reģions, kur krucifiksi sastopami ārpus baznīcas ēkas vai dzīvojamām telpām, ir Latgalē. Latgales ciemu un ceļmalu krucifiksi sastopami lauku ainavā, visbiežāk tālu no lielajiem ceļiem, krūmos ieaugušas, kokā, akmenī vai citā materiālā veidotas nelielas būvformas, ko vietējie iedzīvotāji sauc par ceļmalas jeb sādžas krustiem. Tie nereti ir diezgan sarežģīti veidojumi, kuros ietilpst arī krustā sistā Kristus tēls. "Katrā Latgales sādžā bija vismaz viens krucifikss, bet lielākajās pat divi: viens katrā sādžas galā. Tas bija cilvēku vienotājs un kopā saucējs." (L.Latkovskis, Acta Latgalica 2; 1968.) Tā ka Latgalē bija lielas draudzes un baznīcas cita no citas atradās tālu, XIX gs. beigās izveidojās tradīcija, ka katoļu Maija dievkalpojumi tika noturēti apdzīvotās vietās pie sādžas krusta. Tie notika bez mācītāja, pašu dievlūdzēju izvēlētas personas vadībā.

Adrese: Zabari, Dagdas pagasts, Krāslavas novads

 

Mīlestības taka

Atpūtas vietas galvenais akcents ir mīlētāju pāra skulptūra un teiksmaina laiva ar pūķa galvu, skaista vieta apvīta ar interesantu leģendu.


Adrese: Asūne, Asūnes pagasts, Krāslavas novads

 

Asūnes ezers

Dabas liegumā ietilpst divi aizauguši ezeri ar grūti pieejamiem krastiem - Lielais un Mazais Asūnes ezers, kas atrodas dienvidos no Asūnes ciema. Abus ezerus var vērot, atrodoties ārpus lieguma teritorijas - no blakus esošo pauguru augstākajām daļām, kas atrodas austrumos no abiem ezeriem. Ja līdzi būs paņemts tālskatis, iespējams, izdosies iztālēm novērot šeit esošās aizsargājamās putnu sugas, piemēram, melno zīriņu.

Adrese: Asūne, Asūnes pagasts, Krāslavas novads

 

Asūnes Sv. Krusta paaugstināšanas draudzes baznīca

Pirmā baznīca Asūnē celta 1680. gadā ar jezuītu gādību un naudu šim mērķim ziedojis Prūsijas karalis Jānis III. Asūnes Svētā Krusta paaugstināšanas baznīca konsekrēta 1819. gadā, Sv. Krusta paaugstināšanas godam. Tā ir viennavas krustveida celtne 22 m gara un 10 m plata. Baznīcā 4 altāri. Ieejas vārtos dārzā ir liels mūra zvanu tornis ar trim zvaniem.

 Tālr.:+371 26373755
Adrese:Miera iela 3,Asūne,Asūnes pagasts, Krāslavas novads

 

Konstantīna Raudives piemiņas istaba

Konstantīns Raudive (dzimis 1909. gada 30. aprīlī Asūnes pagastā, miris 1974. gada 2. septembrī Badkrocingenē, Vācijā) bija latviešu psihologs, filozofs un parapsihologs, pētījis iespējamo dzīvi pēc nāves, izveidojis savu metodi mirušo cilvēku balsu pierakstīšanai, izmantojot "elektronisko balsu" fenomenu. Piemiņas istaba ierīkota Asūnes pamatskolā, šeit ir izveidoti foto materiāli, dažādi literārie darbi. Kas stāsta par filozofa un parapsihologa Konstantīna Raudives dzīvi un darbību. Piemiņas istabā var dzirdēt aizkapa balsis.

Tālr.: +371 22491556 
Adrese:Skolas 12, Asūne, Asūnes pagasts, Krāslavas novads

 

Vides izglītības un kultūras centrs "Ķepa"

Ķepovas pagasta Neikšānos ir izveidota meža tēmai veltīta ekspozīcija, kas apmeklētājiem dod ieskatu no pārsteigumiem bagātās meža pasaules. Vides izglītības un kultūras centra “Ķepa” piedāvājums - meža floras un faunas bagātības, dažādas koku sugas, sēnes, aizsargājamie augi, kā arī medību trofejas, zvēru un putnu izbāzeņi, radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, skolēniem, jauniešiem un citiem dabas draugiem, iepriekš piesakoties, pieejama ēdienu degustācija ”Meža veltes”.

Tūrisma objekts atrodas pierobežas zonā, nepieciešama pase.

 

Tālr.: +371 26102894
Adrese: Neikšāni, Ķepovas pagasts, Krāslavas novads
 

 

 
 

Beresnes Sv. Annas draudze

Beresnes Sv. Annas draudzes baznīca – Beresnes koka kapella celta 1805.gadā. Baznīca ir 17 m gara un 9 m plata viennavas telpa. Līdz 1924. gadam tā bija kā kapella, bet vēlāk kļuva par Beresnes draudzes baznīcu. Lielajā altārī glezna “Kristus olīvu dārzā”. Vienīgā koka baznīca Dagdas novadā.

Tālr.: +371 29429028
Adrese: Beresņi, Svariņu pagasts, Krāslavas novads

 

Svariņu novadpētniecības istaba

Svariņu novadpētniecības istaba - seno lietu ekspozīcija, darbarīki, sadzīves priekšmeti, rokdarbi, Svariņu pagasta vēsture un kartes.

Tālr.: +371 26328322 

Adrese:Skolas 13,Svariņi,Svariņu pagasts, Krāslavas novads

 

Kaitras ezers, Kaitras ezera publiskā pludmale

Vidējais dziļums ir 3.9 metri, bet maksimālais dziļums - 7.0 metri. Ezeram ir vairākas salas. Šeit mīt plaudis, sapals, līdaka, asaris, rauda, kā arī līnis. Ir labiekārtotā publiskā pludmale.

 

Telts vieta „Jāņi”

Telšu vietas Dagdas ezera krastā, ir autostāvvieta, ugunskura vieta, makšķerēšana.  

Tālr.: +371 29175521

Adrese: Šļahatova, Svariņu pagasts, Krāslavas novads

 

Brīvdienu māja „Keiši”

Māja atrodas klusā, ainaviskā vietā Dagdas ezera krastā, ir pirts, virtuve, dzīvojamās istabas. Laba atpūtas vieta nelielām grupām, kas vēlas būt netraucēti.

Tālr.: +371 26140886, +371 26374308
Adrese: Alženova, Dagdas pagasts, Krāslavas novads

 

Telts vieta „Pie Dagdas ezera”

Telts vietas Dagdas ezera krastā.  Plašs sakopts krasts netālu no pilsētas centra.

Tālr.: +371 29166744
Adrese: Dagda, Krāslavas novads

 

Autors

Dagdas tūrisma informācijas centrs
Tālr. : +371 65681420
Adrese: Skolas iela 6, Dagda, Krāslavas novads, LV – 5674
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 
Dagdas Tūrisma informācijas centrā var iznomāt velosipēdus